Tuesday, 24 April 2018

Senarai Penuh Calon BN P. Pinang


GEORGE TOWN, 24 April – Berikut ialah senarai penuh calon Barisan Nasional (BN) bagi 13 kerusi Parlimen dan 40 kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN) di Pulau Pinang pada Pilihan Raya Umum Ke-14 (PRU14) 9 Mei ini.


P041 KEPALA BATAS
Datuk Seri Reezal Merican Naina Merican (UMNO)


N01 PENAGA
Datuk Mohd Zain Ahmad (UMNO)


N02 BERTAM
Shariful Azhar Othman (UMNO)


N03 PINANG TUNGGAL
Datuk Roslan Saidin (UMNO)


P042 TASEK GELUGOR
Datuk Shabudin Yahaya (UMNO)


N04 PERMATANG BERANGAN
Nor Hafizah Othman (UMNO)


N05 SUNGAI DUA
Muhamad Yusoff Mohd Nor (UMNO)


N06 TELOK AYER TAWAR
Datuk Zamri Che Ros (UMNO)


P043 BAGAN
Lee Beng Seng (MCA)


N07 SUNGAI PUYU
Lim Hai Song (MCA)


N08 BAGAN JERMAL
Ang Chor Keong (MCA)


N09 BAGAN DALAM
J.Dhinagaran (MIC)


P044 PERMATANG PAUH
Datuk Mohd Zaidi Mohd Said (UMNO)


N10 SEBERANG JAYA
Abu Bakar Sidekh Zainul Abidin (UMNO)


N11 PERMATANG PASIR
Anuar Faisal Yahaya (UMNO)


N12 PENANTI
Suhaimi Sabudin (UMNO)


P045 BUKIT MERTAJAM
Gui Guat Lye (MCA)


N13 BERAPIT
Goh Swee Gim (MCA)


N14 MACHANG BUBUK
Datuk Tan Teik Cheng (MCA)


N15 PADANG LALANG
Kuan Hin Yeep (MCA)


P046 BATU KAWAN
B. Jayanthi Devi (GERAKAN)


N16 PERAI
M. Suresh (MIC)


N17 BUKIT TENGAH
Dr Thor Teong Gee (GERAKAN)


N18 BUKIT TAMBUN
Hartini Tan Abdullah (GERAKAN)


P047 NIBONG TEBAL
Datuk Dr Shaik Hussein Mydin (UMNO)


N19 JAWI
Dr Kiew Hen Chong (GERAKAN)


N20 SUNGAI BAKAP
Datuk Mohamed Sani Bakar (UMNO)


N21 SUNGAI ACHEH
Datuk Mahmud Zakaria (UMNO)


P048 BUKIT BENDERA
Andy Yong Kim Seng (GERAKAN)


N22 TANJONG BUNGA
Teng Chang Yeow (GERAKAN)


N23 AIR PUTIH
Tang Heap Seng (MCA)


N24 KEBUN BUNGA
Ooi Zhi Yi (GERAKAN)


N25 PULAU TIKUS
Loo Jieh Sheng (GERAKAN)


P049 TANJONG
Ng Siew Lai (GERAKAN)


N26 PADANG KOTA
H’ng Khoon Leng (GERAKAN)


N27 PENGKALAN KOTA
Lim Swee Bok (MCA)


N28 KOMTAR
Tan Hing Teik (MCA)


P050 JELUTONG
Baljit Singh (GERAKAN)


N29 DATUK KERAMAT
Lee Boon Ten (GERAKAN)


N30 SUNGAI PINANG
Ng Fook On (GERAKAN)


N31 BATU LANCHANG
Peggie Koo Pei Chee (GERAKAN)


P051 BUKIT GELUGOR
Low Joo Hiap (MCA)


N32 SERI DELIMA
Khoo Kay Teong (MCA)


N33 AIR ITAM
Tan Kah Leong (GERAKAN)


N34 PAYA TERUBONG
Wong Chin Chong (MCA)


P052 BAYAN BARU
Chuah Seng Guan (MCA)


N35 BATU UBAN
H’ng Chee Wey (GERAKAN)


N36 PANTAI JEREJAK
Oh Tong Keong (GERAKAN)


N37 BATU MAUNG
Datuk Liakat Ali Mohamed Ali (UMNO)


P053 BALIK PULAU
Datuk Seri Dr Hilmi Yahaya (UMNO)


N38 BAYAN LEPAS
Rusli Hashim (UMNO)


N39 PULAU BETONG
Datuk Muhammad Farid Saad (UMNO)


N40 TELOK BAHANG
Datuk Shah Headan Ayoob Hussain Shah (UMNO)

0 comments:

Post a comment